Kuidas sõita?

 Põhja poolt (Tallinn, Tartu) tulles (koos piltidega): 

 

Tallinna poolt tulles on teejuhatuse alguseks Tartu ringteel olev Lõunakeskus. Lõunakeskusest Võru suunas sõites Reola ristini on 8,8km.  Sealt näitab viit vasakule Põlva suunas (38km). Maakonna piirile on samalt ristmikult 15,5km.

 

 

Tartumaa ja Põlvamaa piiril on passlik teha peatus ning kontrollida oma teekonda tee ääres suurelt turismikaardilt. 

 

Kaardi tagant algab Postitee. Kuid jätkame otseteed Põlva suunas (22km).

 

 

Põlva linna piiril hämab segane skeem mis näitab, et ees on ringristmik millest läbides saab nii Põlvasse, Võrru kui Räpinasse.

Kui valida otsetee, siis peab sõitma kuni peatänavani (Stopp-märk ja Kesk tn.) ja pöörama mäest alla kuni viit osutab Võru suunas. Mööda Võru tänavat 1,5km pärast Rosma külas algab vasakule pöörates Värska maantee.

Kes aga pöörab enne Põlvat ringilt vasakule (Võru ja Räpina), need mööduvad enamusest Põlvast ringteed mööda. Suurem ristmik on Jaama tänaval kust saab keerata Räpina poole ning Põlva raudteejaama kuid Süvahavvale saab otse edasi sõites. Pika ringtee lõpus on risttee kus paremale jääb Võru mnt (ülevalpool mainitud Rosma rist kust algab Värska tee) on siit 300m) ja vasakule Värska (ning nüüd ka viidana Värska tagune piiripunkt Koidula).

Värska teed sõites on 11km pärast Soohara küla. Seal näitab viit paremale Süvahavva 3.

Külavaheteel peab eriti hoolikalt jälgima kolmanda kilomeetri algul teravat vasakkurvi. See on peatee mida tuleb jätkata. Vähem kui kilomeetri pärast osutab viit vasakule SÜVAHAVVA LOODUSTALU. 

 

Värskast tulles

 

Kui Värskast sõita Põlva suunas, siis Soohara külas tuleb keerata vasakule Süvahavva 3.

 

 

Räpinat tulles

 

Räpinast tulles peab sõitma mööda Võru maanteed kuni Värska-Põlva teeni (18km), keerata paremale ning sõita Sooharani (5km) kus siis keerata Süvahavva 3.

 

 

Võrust tulles

 

Tuleb valida Räpina maantee mida mööda sõites Leevini (20km). Seal otsida viita suunaga vasakule Süvahavva 6.
 Suuremad bussid peavad sõitma Värska-Põlva teeni (u 3 km), keerata vasakule ning sõita Sooharani (5km) kus keerata Süvahavva 3. 

 

Allpool samad pildid kuid neid saab suuremaks klõpsata ja vaadata